תפריט נגישות

טוראי משה חיון ז"ל

משה חיון
בן 17 בנפלו
בן רחל ושמואל
נולד באשדוד
בכ"ב בשבט תשכ"ז, 2/2/1967
התגורר באשדוד
התגייס ב-7.11.1984
שרת בחטיבת גבעתי
יחידה: בא"ח גבעתי
נפל בעת שירותו
בו' בכסלו תשמ"ה, 30/11/1984
מקום נפילה: קציעות
באזור השפלה הדרומית והנגב
מקום קבורה: אשדוד
הותיר: הורים, שתי אחיות ואח

קורות חיים

בן רחל וקלאוד, נולד ביום כ"ב בשבט תשכ"ז (2.2.1967) באשדוד. משה למד בבית-הספר היסודי "מגיני אשדוד" וב"עלומים", ולאחר מכן המשיך ללמוד במגמה מקצועית בבית-הספר "עמל". שנה אחת הוא למד בהכשרה צעירה בקיבוץ גבת. לקראת גיוסו לצה"ל, עבר משה בדיקה רפואית ונקבעה לו דרגת בריאות נמוכה. בכל זאת, הוא התאמץ להתקבל ליחידה קרבית. הוא הקדים להתגייס.

בנובמבר 1984, בהיותו בן 17 שנים, התגייס משה ושירת בחיל-הרגלים. הוא החל באימוני טירונות, ואז גילה בעצמו כי רמת בריאותו אינה מאפשרת לו להשתלב ביחידה קרבית.

ביום ו' בכסלו תשמ"ה (30.11.1984) נפל משה בעת שירותו. בן 17 שנים הוא היה במותו. הוא הובא למנוחות בבית-הקברות הצבאי באשדוד. הוא השאיר אחריו הורים, שתי אחיות ואח.

מפקד יחידתו כתב עליו במכתב תנחומים למשפחתו: "משה אך החל את פרק הטירונות, ובפרק זמן קצר הספיק להתחבב על כל הסובבים אותו. הוא בחר במסלול קשה של פלוגה מבצעית בחטיבת חי"ר מעולה, מסלול שבו הסיבולת ואופי האדם הם אלה הנבחנים כל הזמן. הכרנו את משה כחייל בעל רצון עז ויכולת רבה. אופייני הדבר שלמרות הפרופיל הנמוך שנקבע לו בתחילה, הרי עם גיוסו נלחם להעלאת הפרופיל, על-מנת להימנות עם הטובים ביותר".

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה