תפריט נגישות

דבר יו"ר עמותת גבעתי

יצחק לויט, יו"ר עמותת גבעתי

משפחות שכולות יקרות,

כמדי שנה, אנחנו נפגשים ביום המסמל את שותפות הגורל של המשפחות השכולות, בטקס האזכרה לחללי החטיבה. שותפות גורל שנכפתה עליכם בשל הצורך להגן על מדינתנו היקרה.

בטקסי הזיכרון, המפקדים לדורותיהם מתחייבים לכם - ״לא נשכח״, ואכן זהו צו לדורות.

הנופלים, שעבור כל אחד מכם, הוא עולם ומלואו שאיננו עוד - יהיו חרוטים בלבנו לעולם ועד.

העשייה היומיומית במצודת יואב הינה אחד הביטויים היוצקים תוכן ממשי להבטחה זו - לזכור את הנופלים של החטיבה ולהנחיל את מורשתם לדורות הבאים.

לקראת טקס ההתייחדות השנתי, זכינו להשיק אתר אינטרנט "גלעד-לזכרם" המכיל את כל המידע הקיים כיום בעמדת המידע הממוחשבת המוצבת בחדר ההנצחה במוזיאון.

האתר, יסייע לכן, משפחות שכולות וחברים, לעיין במידע הקיים ולהרחיבו בכל עת  בהתאם לרצונכן.

באתר החדש תמצאו הנחיות לעדכון ולהרחבת המידע וכן פרטי התקשרות לצורך העברת המידע אודות יקירכן שנפל ואיננו.

לאחרונה, עבר חדר ההנצחה, ליבת מצודת יואב, שדרוג משמעותי;
חלל החדר שופץ, בקיר הצפוני שובצו אבנים התואמות את קיר ההנצחה המרכזי, שמות הנופלים של חטיבה 5 (חטיבת המילואים של גבעתי), הועברו לקיר הצפוני ובמקום שהתפנה שובצו שמות החללים שלדאבוננו נוספו בשנתיים האחרונות.
מי ייתן ולא יהיה צורך לשבץ שמות נוספים על הקיר הזיכרון בחדר ההנצחה.

למפת הקרבות של גבעתי בתש״ח, המתוארים בעמדת מחשב בכניסה לחדר ההנצחה, הוספנו מפת קרבות ומבצעים של גבעתי בהווה. המיצג כולל תיאור קצר של הקרב/מבצע, המקום, המועד וכמובן את רשימת הנופלים בקרב. הרחבה זו הייתה כרוכה בין היתר, בעבודת תחקיר מקיפה שנמשכה מספר חודשים. נתנו את דעתנו לאפשרות להרחיב את המיצג ולהוסיף פרטי מידע, ככל שיהיה צורך. כמו כן, החלפנו את מערכת ההקרנה של מייצג הנופלים בקיר שליד הספרייה במסך לד 100 אינץ, המהווה שיפור משמעותי באיכות התצוגה.

מזה למעלה משנה העמותה שוקדת על הקמת ארכיון גבעתי. בתכנון שלנו לבצע סריקה של הספרייה הקיימת בחדר ההנצחה ולצרף אותה כחלק מהארכיון. אנו עושים מאמץ מיוחד לסיים את הפרויקט עד למועד טקס האזכרה הבא.

משפחות יקרות - אנחנו מרגישים חלק מכם, ואני מקווה שזו הרגשה הדדית גם שלכן;
משפחה אחת, משפחת גבעתי.

אני תקווה לימים טובים לכל עם ישראל.
בחיבוק ובאהבה רבה.

איציק לויט
יו״ר העמותה

בניית אתרים: לוגו חברת תבונה